IV edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego

$image_alt

Jesienią 2009 roku rozstrzygnięto  IV edycję konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną naszego województwa. O Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego rywalizować mogły gminy i miasta naszego regionu, które w latach 2007 – 2008 zrealizowały przedsięwzięcia związane z budową i kreowaniem nowego wizerunku przestrzeni publicznych. Napłynęło 12 zgłoszeń spełniających kryteria formalne – mówi arch. Anna Golędzinowska, sekretarz organizacyjny konkursu. W konkursie promowane są realizacje, które bez wątpienia uznać należy za „dobre wzorce" w kształtowaniu przestrzeni publicznych, wyróżniające się wysokimi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi, miejsca atrakcyjne turystycznie i sprzyjające inwestycjom.  

Główną nagrodę otrzymała Gdynia  za realizację przedsięwzięcia „Parasole z oświetleniem na bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Plac Zabaw i Baza Ratowników z zapleczem sanitarnym na Plaży Miejskiej".

Wyróżnienia I stopnia otrzymały: Gdańsk za „Centrum Hewelianum" oraz Jastarnia za „Rozbudowę przystani rybackiej z zapleczem remontowym".

Komisja przyznała również wyróżnienie II stopnia dla: miasta Słupsk za „Odnowienie Ogrodu Zamkowego", gminy Smętowo  Graniczne za „Utworzenie nowych miejsc zieleni".

 

       

view szablon artykułu

Gminy, które zgłosiły swoje projekty w poprzednich edycjach

$image_alt

view szablon artykułu