Publikacja "Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej"

Miło jest nam poinformować, że przy wsparciu Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego ukazała się, nakładem Wydawnictwa Naukowego Bogucki, książka współautorstwa naszego biurowego kolegi Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej. Stanowi ona monografię najważniejszych zagadnień przyrodniczych, w kontekście ich znaczenia dla zorientowanej proekologicznie gospodarki przestrzennej. Książka składa się z 4 części poświęconych podstawowym elementom teorii zrównoważonego rozwoju, środowisku przyrodniczemu, jego kształtowaniu w procesie równoważenia rozwoju społeczno-gospodarczego i przestrzennego oraz metodyce opracowań przyrodniczych. Publikacja to efekt sumy kilkudziesięciu lat doświadczeń naukowych i zawodowych jej autorów, krytyczne podejście do rzeczywistości współczesnej postaci polskiej gospodarki przestrzennej, a jednocześnie akademicki wykład o zasadach kształtowania dobrej przestrzeni. Książka zawiera 416 stron, 15 rozdziałów i 15 analiz przypadków – poświęconych tematyce tych rozdziałów, 90 fotografii i 104 rysunki. Poszczególne rozdziały zaopatrzone zostały w zwięzłe konkluzje, a całość wydana w formacie A4. Książka jest do nabycia w księgarni internetowej poznańskiego Wydawnictwa Naukowego Bogucki. Poniżej, w załączeniu, spis treści oraz pełna okładka książki. 

 

Pełna okładka ksiązki

Spis treści

view szablon artykułu

Aktualności

Krajobrazy priorytetowe - przygotowania do konkursu

Krajobraz - każdy zna i intuicyjnie rozumie to słowo. W końcu otacza on nas z każdej strony, w każdym momencie życia. Rzadko jednak stawiamy sobie pytanie – „co to jest krajobraz"?

Dialog Terytorialny w Gminie Malbork

W czwartek, 28 maja br. odbyło się drugie spotkanie w ramach Dialogu Terytorialnego Samorządu Województwa Pomorskiego w trybie zdalnym

Farwë Kaszëb

W dniu 15 marca 2020 r. o godzinie 10.10 na kanale TVP3 Gdańsk miała miejsce emisja programu „Farwë Kaszëb" („Barwy Kaszub"), w którym gościnnie wystąpili przedstawiciele Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.


Dialog Terytorialny w Gminie Starogard Gdański

W środę 29 stycznia br. w Urzędzie Gminy (wiejskiej) Starogard Gdański odbyło się drugie, ostatnie spotkanie w ramach Dialogu Terytorialnego Samorządu Województwa Pomorskiego.

Dialog Terytorialny w Gminie Suchy Dąb

W środę, 22 stycznia w siedzibie Urzędu Gminy Suchy Dąb odbyło się trzecie, pozaplanowe spotkanie w ramach Dialogu Terytorialnego


Gala Wręczenia Nagród w ramach kongresu Smart Metropolia

W dniu 7 listopada 2019 r. w budynku Olivia Star na 32 piętrze odbyła się Gala Wręczenia Nagród w ramach 8. kongresu Smart Metropolia.

8. kongres Smart Metropolia za nami

W dniach 7 i 8 listopada odbyła się 8. już edycja kongresu Smart Metropolia. W tym roku po raz pierwszy Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego miało okazję współorganizować to duże wydarzenie.

I edycja Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej zakończona!

W tym roku ruszył pilotażowy projekt Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej, która zakończona została prezentacjami projektów studentów pod koniec października w Czersku.

Dialog Terytorialny


OChKi


Stan zagospodarowania przestrzennego województwa


pomorskie abc przestrzeni


Współpracujemy:


Kontakt

Biuro w Gdańsku
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
tel. 58 301 06 44
e-mail: biuro@pbpr.pomorskie.pl

Oddział w Słupsku
ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
tel. 59 843 10 60
e-mail: biuro@pbpr.pomorskie.pl

Pracownie>>