Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem informujemy o śmierci naszej koleżanki Aleksandry Zbroszczyk.

Odeszła od nas barwna i pełna entuzjazmu osoba, która posiadała szczególne cechy charakteru jak: pracowitość, pomysłowość, zaradność i pozytywne myślenie.

Ola była absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Logistyki i Transportu Międzynarodowego na Akademii Morskiej w Gdyni.

W Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego pracowała w Zespole Transportu i Infrastruktury Technicznej. Mimo stosunkowo niedługiego stażu pracy zawodowej przyczyniła się w istotny sposób  do powstania tak ważnych dokumentów jak Koncepcja przebiegu dróg dojazdowych od Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta, Plan rozwoju sieci dróg wojewódzkich dla województwa pomorskiego 2030+ oraz opracowania dotyczącego rozwoju Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Ponadto brała udział w organizacji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego oraz Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej. Była osobą bardzo dobrze przygotowaną merytorycznie, ciągle podnoszącą swoje kwalifikacje, a jednocześnie bardzo kontaktową, co z sukcesami wykorzystywała we współpracy z podmiotami, z którymi Biuro podejmuje różne inicjatywy związane z rozwojem Regionu.

 

Zawsze na sto procent angażowała się w to co robi – z dokładnością wypełniająca swoje obowiązki, jednocześnie kreatywna i otwarta na nowe wyzwania. Bardzo ambitna, a jednocześnie koleżeńska.

 

Pełna wdzięku, życzliwości i pozytywnej energii. Wrażliwa na drugiego człowieka – zarówno w codziennych kontaktach biurowych, jak i poprzez zaangażowanie w różne społeczne inicjatywy. Sama była niejednokrotnie inicjatorką akcji pomocowych, skierowanych do tych którzy jej najbardziej potrzebują.

 

Zawodowo związana z planowaniem przestrzennym na poziomie regionalnym znajdowała również czas i energię aby angażować się w sprawy lokalne – m.in. jako Radna Dzielnicy Jasień w Gdańsku.

 

Oli nie sposób było nie zauważyć. Biła od niej zawsze pozytywna energia. Oczy, burza loków i smukła sylwetka – Nasza Piękna Ola. Ale przede wszystkim miała dobre serce, które przepełnione było wrażliwością i chęcią pomocy. Zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wesoła, ambitna, wielkoduszna, pełna empatii i utalentowana dziewczyna.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Najbliższymi.

 

Mimo młodego wieku – zostawia bardzo bogaty życiorys i wielu ludzi, którym będzie Jej bardzo brakowało…

 

Zaszło Słońce w piątkowy wieczór i nie chce wrócić….

Olu odeszłaś, ale promyk Twojego uśmiechu i dźwięk Twojego głosu zawsze pozostanie w nas.

view szablon artykułu

Aktualności

Konkurs fotograficzny został rozstrzygnięty

Praca zatytułowana „Cisza" autorstwa Anny Melzackiej została wybrana najlepszym zdjęciem nadesłanym w ramach konkursu fotograficznego „Pomorskie w kadrze".

Dzień Krajobrazu w tym roku pod hasłem „Drzewo w krajobrazie”

Już za kilka dni – 20 października – obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Badanie zachowań transportowych - wypełnij ankietę

Do końca października trwa badanie zachowań transportowych mieszkańców Obszaru Metropolitarnego. To pierwsze tego typu badanie i jednocześnie największe z dotychczas zrealizowanych. Jego celem jest przede wszystkim polepszenie metropolitalnego transportu oraz podwyższenie jakości życia mieszkańców.

Dialog Terytorialny w Gminie Sztutowo

We wtorek, 29 września w Urzędzie Gminy Sztutowo odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Dialogu Terytorialnego Samorządu Województwa Pomorskiego

Termin zgłaszania zdjęć do konkursu fotograficznego "Pomorskie w kadrze" dobiegł końca

20 września 2020 roku upłynął termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie fotograficznym „Pomorskie w kadrze" organizowanym przez Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną czasowo zawieszony

W związku z trwającą od kilku miesięcy sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz wynikającymi z niej kwestiami bezpieczeństwa zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu Konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego.

Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem informujemy o śmierci naszej koleżanki Aleksandry Zbroszczyk.

Odeszła od nas barwna i pełna entuzjazmu osoba, która posiadała szczególne cechy charakteru jak: pracowitość, pomysłowość, zaradność i pozytywne myślenie.

Spotkanie w sprawie dróg dojazdowych do Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

W dniu 8 lipca 2020 r. w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie, odbyło się spotkanie samorządowców z Pomorza, którego celem było podpisanie listu intencyjnego w sprawie podjęcia wspólnych działań prawnych, planistycznych i projektowych.

Koncepcja przebiegu nowej linii kolejowej w kierunku Gdańsk Południe

W poniedziałek 06.07.2020 w Szkole Metropolitalnej w Kowalach odbyło się seminarium dot. "Studium programowo-przestrzennego przedłużenia linii kolejowej przez dzielnicę Gdańsk Południe w powiązaniu z regionalną siecią kolejową Województwa Pomorskiego" przygotowanego przez Biuro Rozwoju Gdańska.

Audyt Krajobrazowy Województwa Pomorskiego

Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi sporządzania audytu krajobrazowego.

 

Dialog Terytorialny


OChKi


Stan zagospodarowania przestrzennego województwa


Kolej Metropolitalna - opracowanie


pomorskie abc przestrzeni


Współpracujemy:


Kontakt

Biuro w Gdańsku
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
tel. 58 301 06 44
e-mail: biuro@pbpr.pomorskie.pl

Oddział w Słupsku
ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
tel. 59 843 10 60
e-mail: biuro@pbpr.pomorskie.pl

Pracownie>>