Aktualności

Gala Wręczenia Nagród w ramach kongresu Smart Metropolia

W dniu 7 listopada 2019 r. w budynku Olivia Star na 32 piętrze odbyła się Gala Wręczenia Nagród w ramach 8. kongresu Smart Metropolia.

I edycja Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej zakończona!

W tym roku ruszył pilotażowy projekt Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej, która zakończona została prezentacjami projektów studentów pod koniec października w Czersku.

Raport "Badanie na temat kształtowania krajobrazu i estetyki przestrzeni publicznych w gminach"

W 2018 roku Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w Warszawie zlecił wykonanie badań sondażowych wśród przedstawicieli wybranych władz lokalnych, w efekcie czego powstał raport pt. "Badanie na temat kształtowania krajobrazu i estetyki przestrzeni publicznych w gminach".

III etap Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej już za nami!

W dniach 26–28 czerwca 2019 r. odbył się III etap pierwszej, pilotażowej edycji Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej, której organizatorem jest Zarząd Województwa Pomorskiego. Za realizację i koordynację Akademii odpowiada Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego. W tegorocznej edycji do współpracy przystąpiła Gmina Czersk, na terenie której znajdują się obszary wymagające wsparcia w zakresie kształtowania przestrzeni publicznych.

Pomorska Letnia Akademia Planowania Przestrzeni Publicznej ruszyła!

Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego rozpoczęło nowy, coroczny projekt – Pomorską Letnią Akademię Planowania Przestrzeni Publicznej (PLAPPP), w ramach której Samorząd Województwa Pomorskiego podjął współpracę z trzema gdańskimi uczelniami wyższymi – Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Sztuk Pięknych, a także z Gminą Czersk, na terenie której prowadzone będą prace projektowe.

Przestrzeń publiczna